Teleferik kazasının ardından, Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz ve dört kişi tutuklandı.

Teleferik kazasının ardından, Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz ve dört kişi tutuklandı.

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde meydana gelen teleferik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 17 kişi yaralandı. Olayla ilgili olarak beş kişi tutuklandı.

Antalya’daki teleferik kazasının soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen şüpheliler arasında, dönemin ANET Genel Müdürü ve son seçimlerde CHP’den Kepez Belediye Başkanı seçilen Mesut Kocagöz, mevcut ANET Genel Müdür Vekili Ahmet Buğra Samsunlu, mekanik mühendisi Okan Erol, Megatower bakım şirketi sahibi Serdar Tezcan ve bakım şirketinin bakım ve otomasyon amiri Serkan Yellice bulunmaktadır. Bu kişiler, ‘taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma’ suçlamasıyla tutuklandı. Diğer dokuz şüpheli ise serbest bırakıldı.

Tutuklama kararının ardından CHP lideri Özgür Özel, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Antalya’daki teleferik kazası soruşturmasında Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz hakkında verilen tutuklama kararını ve hukuki süreci yakından takip ediyoruz.”

“Ancak Soma’dan İliç’e hiçbirinde kamu görevlilerinin soruşturulmadığı gerçeği ortada iken bu karar hukuki değil siyasidir.”

“Kuşkusuz kazada dahli olan her kim varsa, kimsenin gözyaşına bakılmamalıdır. Bu bizim kırmızı çizgimizdir.”

“Bu hassasiyetle teleferik kazasındaki adli soruşturmayı yakından takip etmeye devam edeceğiz. Ancak sırf partilimiz diye başkanımızı günah keçisi ilan edemezsiniz.”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Antalya’nın Konyaaltı ilçesindeki Sarısu-Tünektepe teleferik hattında meydana gelen kaza sonucunda bir vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 17 vatandaşımızın yaralandığı ve kabinlerde mahsur kalan vatandaşlarımızın kurtarıldığı üzücü olaya ilişkin Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan adli soruşturma devam etmektedir.”

  Online Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır (Hızlı Başvuru 2024)