Rekabet Kurumu, Threads’in Türkiye’de kullanılmasını yasakladı.

Rekabet Kurumu, Threads’in Türkiye’de kullanılmasını yasakladı.

Rekabet Kurumu, Threads’in 29 Nisan 2024’ten itibaren Türkiye’de kullanılmayacağını açıkladı.

Meta, Türkiye’de Twitter’ın artık kullanılmayacağını bildiren bir bildirim yayınladı. Rekabet Kurumu tarafından alınan bir karar nedeniyle Threads, Türkiye’deki kullanıcılar tarafından 29 Nisan 2024‘ten itibaren kullanılamayacak.

Sonuç olarak, Threads profili Türkiye’deki kullanıcılar tarafından kullanılmayacaktır. Profili devre dışı bırakmak, kişinin profilini ve içeriğini diğer kullanıcılara göstermez. Bununla birlikte, kullanıcılar profillerini indirebilir ve silebileceklerdir. Şirket, açıklamasında yakın zamanda yeniden açılmayı planlıyor.

Instagram yardım merkezine göre Threads uygulaması ve Threads indirilemeyecek .net platformunu kullanamayacak. Ancak Türk kullanıcılar profil oluşturamayacak ve erişemeyecek. Bu olaylar kişilerin Instagram profillerini etkilemeyecektir.

Söylediğimiz gibi, Instagram’ın Twitter’ın rakibi uygulaması Threads’in 2023 Temmuz ayında kullanıma sunulması bekleniyor. Bir hafta içinde Instagram’ın Threads uygulaması 100 milyon kullanıcısı aştı. Son zamanlarda Threads, taslaklara kaydetme ve fotoğraf çekme yetenekleri ekleyerek Türkiye’deki varlığını sonlandırmıştır.

Gelişmeler hakkında bilgilendirilmeye devam edeceğiz.

  Teleferik kazasının ardından, Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz ve dört kişi tutuklandı.